Ostrzezenie hydrologiczne Żuławy i Zalew Wiślany

INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:37
Zjawisko: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych
Stopień zagrożenia: 2

Czytaj więcej: Ostrzezenie hydrologiczne Żuławy i Zalew Wiślany

Ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pomóż nam zadbać o bezpieczeństwo. Sprawdź czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie! Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa!

Czytaj więcej: Ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Uwaga! Nie pozwól się oszukać!

Policjanci przestrzegają przed oszustami działającymi tzw. „metodą na wnuczka". Przestępcy dzwonią przeważnie do osób starszych i udając bliskich, wyłudzają pieniądze. Ostatnio oszuści udają nawet policjantów lub innych funkcjonariuszy, żądając przekazania im pieniędzy pod pretekstem prowadzenia działań śledczych. Podkreślamy, że służby państwowe NIGDY NIE ŻĄDAJĄ PRZEKAZANIA PIENIĘDZY, a w sytuacji gdy ktoś prosi o pieniądze w rozmowie telefonicznej, najprawdopodobniej jest oszustem chcącym wyłudzić pieniądze.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń prosimy o kontakt z Policją pod nr 997, 112. Warto również skontaktować się z najbliższą rodziną i powiadomić ich o próbie oszustwa.

Uwaga! Nie pozwól się oszukać!

Policjanci przestrzegają przed oszustami działającymi tzw. „metodą na wnuczka”. Przestępcy dzwonią przeważnie do osób starszych i udając bliskich, wyłudzają pieniądze. Ostatnio oszuści udają nawet policjantów lub innych funkcjonariuszy, żądając przekazania im pieniędzy pod pretekstem prowadzenia działań śledczych. Podkreślamy, że służby państwowe

NIGDY NIE ŻĄDAJĄ PRZEKAZANIA PIENIĘDZY, a w sytuacji gdy ktoś prosi o pieniądze w rozmowie telefonicznej,

najprawdopodobniej jest oszustem chcącym wyłudzić pieniądze.

 

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń prosimy o kontakt z Policją pod nr 997, 112. Warto również skontaktować się z najbliższą rodziną i powiadomić ich o próbie oszustwa.

Zagrożenie wystąpienia zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8

EPSON003

Bezpieczeństwo: Jak radzić sobie w czasie upałów?

heat thermometerWedług prognoz synoptyków przed nami kolejne dni wysokich temperatur. Pamiętajmy że długotrwałe przebywanie na słońcu może być niebezpieczne. Dolegliwości towarzyszące upałom mogą odczuwać w szczególności osoby starsze, stąd nasz apel o wzmożoną uwagę i pomoc osobom, które tego potrzebują.

W dalszej części artykułu prezentujemy kilka praktycznych porad i zasad udzielania pierwszej pomocy w przypadku poparzeń lub przegrzania. Informacje te będą zawsze dostępne w zakładce Bezpieczeństwo - Poradniki.

Czytaj więcej: Bezpieczeństwo: Jak radzić sobie w czasie upałów?

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii ws. afrykańskiego pomoru świń

Obraz00001

Obraz00002

 

Zadbaj o bezpieczeństwo swojej posesji

imagesMając na uwadze trwający okres zimowy, przypominamy, że w razie wystąpienianiekorzystnych warunków atmosferycznych, które mogą spowodować uszkodzenie obiektu budowlanego lub sprowadzić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska, właściciele i zarządcy są zobowiązani do zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego, zgodnie z art 61 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz.U. z 2010 r. Nr 243, poz 1623 z poźn. zm.).

Czytaj więcej: Zadbaj o bezpieczeństwo swojej posesji

Główny Inspektor Sanitarny OSTRZEGA! Zatrucia alkoholem metylowym!

PLAKAT METANOL A32Główny Inspektor Sanitarny OSTRZEGA przed spożywaniem alkoholu niewiadomego pochodzenia oraz nieprzeznaczonego do spożycia dla ludzi i zwraca się z prośbą o informowanie pijących alkohol o konsekwencjach picia alkoholu pochodzącego z nieznanego źródła.

Czytaj więcej: Główny Inspektor Sanitarny OSTRZEGA! Zatrucia alkoholem metylowym!

Zasubskrybuj nasz kanał RSS!

feed-image Nasze doniesienia
Saturday the 29th. modyfikacje oraz wdrożenie: Emil Firko
Template © FreeTemplateSpot and TopOnlinePoker - All rights reserved.
Na tej stronie zastosowano mechanizm ciasteczek. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na działanie mechanizmu ciasteczek zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.