Projekt "Nie jest kolorowo" Zbiórka przyborów szkolnych

Drukuj
czwartek, 21, kwiecień 2016

Projekt „Nie jest kolorowo” to akcja charytatywna planowana na terenie województwa pomorskiego.Przedmiotem zbiórek będą przybory szkolne, które zostaną przekazane uczniom polskich placówek edukacyjnych za wschodnią granicą – głównie z terenu Rejonu Wileńskiego. Zbiórki odbędą się w maju 2016 roku w pomorskich placówkach oświatowych oraz wybranych lokalizacjach na terenie całego Pomorza.


Promocja akcji planowana jest na kwiecień 2016 roku. Liczymy na wsparcie mediów – telewizji, radia i prasy w rozpropagowaniu informacji na temat możliwości dołączenia do projektu. W tym samym czasie do akcji zaproszone zostaną wszystkie szkoły województwa pomorskiego. Planowany dokładny termin zbiórki to 9 – 22 maja 2016. Równolegle do akcji w szkołach planujemy przeprowadzić ogólnodostępne zbiórki przyborów szkolnych poprzez naszych lokalnych koordynatorów oraz zbiórkę publiczną środków finansowych. Zebrane kredki, zeszyty, piórniki i inne przybory szkolne zostaną następnie posegregowane, spakowane i przygotowane do wysyłki przez wolontariuszy naszego stowarzyszenia. Transport za naszą wschodnią granicę planowany jest w lipcu lub sierpniu 2016 roku tak, aby uczniowie polskich placówek na Wileńszczyźnie otrzymali pomoc wraz z nowym rokiem szkolnym.


Długofalowym rezultatem akcji będzie wzrost świadomości zarówno wśród uczniów mieszkających w Polsce jak i za granicą oraz intensyfikacja kontaktów międzyszkolnych. Współpraca tego rodzaju jest cenną wartością pogłębiającą poczucie tożsamości narodowej i może pozytywnie wpłynąć na młodzież – rozwijając ciekawość świata, umożliwiając poznanie rówieśników wychowujących się w nieco innych warunkach.


W ubiegłym roku akcja „Nie jest kolorowo” została pilotażowo przeprowadzona w kilku wybranych placówkach w województwie pomorskim (Gdańsk, Gdynia, Pruszcz Gdański, Starogard Gdański). Zebrane przybory trafiły do polskich uczniów na Litwie i Łotwie (Wesołówka, Glinciszki, Jęczmieniszki, Bujwidze, Nowa Wilejka oraz Krasław). Akcja została ciepło przyjęta zarówno po stronie litewskiej, jak i w pomorskich placówkach. Projekt był także promowany poprzez organizację prezentacji multimedialnej oraz wykładu podczas pobytu dyrektorów polskich szkół z Rejonu Wileńskiego w Gdańsku. Organizatorem akcji „Nie jest kolorowo” jest Stowarzyszenie Traugutt.org z Pruszcza Gdańskiego, które posiada niezbędne doświadczenie w tego typu projektach – od kilku lat jest pomorskim koordynatorem świątecznych zbiórek żywności przeznaczonej dla rodaków na Wschodzie.

Tuesday the 16th. modyfikacje oraz wdrożenie: Emil Firko
Template © FreeTemplateSpot and TopOnlinePoker - All rights reserved.
Na tej stronie zastosowano mechanizm ciasteczek. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na działanie mechanizmu ciasteczek zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.