Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Usuwanie wyrobów zawierających azbest - konkurs

Drukuj
środa, 27, maj 2020

 

azbest

 

 

Szanowni Państwo

Zgodnie z ogłoszonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku konkursem pn.

USUWANIE WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST Z TERENU WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO (EDYCJA 2020)”,

Wójt Gminy Ostaszewo uprzejmie informuje, że do dnia 25.06.2020 r. w Urzędzie Gminy Ostaszewo przyjmowane będą od właścicieli nieruchomości, posiadających wyroby zawierające azbest (eternit) wnioski udziału w ww. konkursie.

Informuję, że w ramach konkursu przewiduje się udzielenie w roku 2020 dofinansowania
do kosztów związanych z demontażem, transportem i utylizacją azbestu lub do kosztów związanych z transportem i utylizacją wyrobów zawierających azbest z miejsc do tego nieprzeznaczonych.

Dofinansowanie obejmować może do 70 % kosztów kwalifikowanych. Kosztami kwalifikowanymi zadania są wyłącznie udokumentowane koszty: demontażu, zbierania, transportu i unieszkodliwiania odpadów zawierających azbest, poniesione w 2020 roku, najpóźniej do dnia 30.11.2020 r.

Koszt kwalifikowany oblicza się w oparciu o kryterium w postaci współczynnika efektywności kosztowej wynoszącego:

a) nie więcej niż 600 zł/Mg odpadu zawierającego azbest - jeżeli na zadanie składają się łącznie: demontaż, zbieranie, transport i unieszkodliwienie odpadu;

b) nie więcej niż 300 zł/Mg odpadu zawierającego azbest - jeżeli na zadanie składa się wyłącznie transport i unieszkodliwienie odpadu.

Dla obliczenia efektu ekologicznego należy przyjąć, że 1 m2 powierzchni płyt azbestowo – cementowych waży 0,0135 Mg (13,5 kg.).

Szczegółowych informacji w powyższej sprawie można zasięgnąć w Urzędzie Gminy
w Ostaszewie, pod nr tel.: 55 247-13-18 w. 36;        e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Regulamin konkursu i wzory wniosku do udziału w konkursie oraz informacja o wyrobach zawierających azbest dostępne w załączeniu.

 

Regulamin konkursu

Wzór wniosku do pobrania

Charakterystyka zadania

Obowiązki wykonawcy

Planowany efekt ekologiczny

 

 


 

Wednesday the 12th. modyfikacje oraz wdrożenie: Ewelina Kwapińska
Template © FreeTemplateSpot and TopOnlinePoker - All rights reserved.
Na tej stronie zastosowano mechanizm ciasteczek. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na działanie mechanizmu ciasteczek zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.